Přírodní suchá CO2 plynová koupel Maria

Balneoterapie, Léčba oxidem uhličitým

Procedura charakteristická pro lázeňskou oblast Mariánských Lázní. Oxid uhličitý tu přirozeně vyvěrá ze země, říká se mu zde „Mariin plyn“ a používá se k léčení již více než 200 let. Tento plyn je vulkanického původu a obsahuje 99,7 % CO2. Při proceduře ležíte, částečně oblečeni, pohodlně na lůžku v soukromí vlastní kabinky. Vaše tělo je po hrudník uzavřeno ve velkém plastovém vaku. Vak je postupně plněn plynným oxidem uhličitým. Plyn prostupuje do těla oblečením a pokožkou. Oxid uhličitý prokazatelně rozšiřuje krevní cévy, čímž zlepšuje krevní oběh, snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Koupel má protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje činnost ledvin. Je také známo, že C02 stimuluje produkci pohlavních hormonů, testosteronu a estradiolu. Proto je doporučován pro zlepšení sexuálních funkcí a zmírnění symptomů klimakteria. V neposlední řadě stimuluje tkáňový metabolismus, čímž podporuje regeneraci buněk a zpomaluje přirozený proces stárnutí. Tato procedura je k dispozici i dětem ve všech hotelech v Mariánských Lázních. Pro děti jsou k dispozici menší vaky. 

Lékařský předpis: pro dospělé není nutný, pro děti je nutný

Vhodné pro:

Muskuloskeletální onemocnění, rehabilitace po nehodách, úrazech a operacích, stres, únava, poruchy činnosti ledvin a močových cest, metabolické poruchy (např. diabetes mellitus), nemoci srdce a oběhového ústrojí, inkontinence způsobená stresem, otevřené kožní defekty (např. vředy na nohou), neplodnost a gynekologické problémy, některá neurologická onemocnění, některá onkologická onemocnění.

Nelze použít v následujících případech:

Infekční onemocnění, horečka, akutní záněty, epilepsie, akutní trombóza, těžké srdeční selhání, vážná dýchavičnost, inkontinence, těhotenství, psychózy, zneužívání drog či alkoholu, nevyléčitelné zhoubné nádory.

nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky