Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Butterfly

Mariánské Lázně – sen každého golfistu

Skúste svoju kúpeľnú dovolenku doplniť o partičku golfu – navštívte jeden z piatich golfových klubov v Mariánskych Lázňach a okolí

Mariánské Lázně sú vysnívanou destináciou pre každého, kto má rád kúpele. Toto obľúbené kúpeľné stredisko s množstvom minerálnych prameňov a nádhernými kúpeľnými hotelmi je však splneným snom aj pre golfových nadšencov. Okrem dlhej tradície vodných liečebných procedúr zohral v dejinách a vývoji Mariánskych Lázní dôležitú úlohu aj golf.

 

Golfové kluby v Mariánskych Lázňach a okolí

Toto golfové ihrisko otvoril v roku 1905 britský kráľ Eduard VII. Má 18 jamiek a ide o najstaršie golfové ihrisko v Českej republike. Miestny golfový klub je zároveň jediným klubom v kontinentálnej Európe s titulom „Royal Golf Club“, ktorý mu v roku 2003 udelila kráľovná Alžbeta II. Leží na okraji Slavkovského lesa, iba tri kilometre od centra mesta. Na rozdiel od novších ihrísk sa vyznačuje malými jamkoviskami, ktoré bývajú pre hráčov veľkou výzvou. Nutným predpokladom na úspech je presnosť a technická zručnosť – vodné i piesočné prekážky a strmé svahy si vyžadujú veľké sústredenie. Okolitý les sa v lete postará o dostatok tieňa a čerstvý vzduch. Z golfového ihriska je zároveň nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tradičný anglický štýl miestneho klubu sa s ihriskom výborne dopĺňa a vytvára ideálne miesto na množstvo medzinárodných súťaží, ktoré sa tu pravidelne konajú. Pri hre pocítite závan anglických tradícií, ktoré sa na tomto ihrisku podarilo zachovať. Hra na golfovom ihrisku v Mariánskych Lázňach je vždy pastvou pre oči, no obzvlášť na jeseň, keď listy okolitých stromov hrajú všetkými farbami.

Toto 18-jamkové golfové ihrisko je omnoho novšie ako Royal Golf Club Mariánské Lázně. Otvorené je od roku 2008 a leží iba sedem kilometrov od mesta. Ihrisko dokonale zapadá do okolitej krajiny, pričom časť leží v parku Kynžvartského zámku, ktorý kedysi patril rakúskemu štátnemu kancelárovi Metternichovi. Hráčov si získa svojím kvalitným zariadením, ktoré výborne spája moderné prvky s historickým okolím. Uvoľnená priateľská atmosféra a kvalitné služby miestneho klubu sľubujú nezabudnuteľný golfový zážitok pre profesionálov i amatérov. Na ihrisku sú vítané aj deti, takže Golfový klub Kynžvart je výbornou voľbou pre golfuchtivé rodiny.

Toto 9-jamkové golfové ihrisko sa nachádza 13 kilometrov od Mariánskych Lázní, v srdci chránenej krajinnej oblasti Slavkovský les. Otvorené je už od roku 1996 a priamo susedí so známym kláštorom v Teplej, po ktorom je aj pomenované. Ak uprednostňujete kratšiu hru, toto ihrisko je pre vás ideálne. Vďaka kratším vzdialenostiam medzi jamkami a malému počtu vodných a piesočných prekážok je náročnosť hry nižšia, takže ihrisko ocenia predovšetkým menej skúsení hráči. Čakajú vás menšie jamkoviská, lesíky, kríky aj vysoká tráva. Okrem 9-jamkového ihriska môžete využiť aj cvičné jamkovisko, cvičnú lúku a 6-jamkové tréningové ihrisko. Využite možnosť stráviť oddychový deň pri golfe v malebnom prostredí.

karlovyvary.cz

Toto 18-jamkové ihrisko vhodné aj na hranie šampionátov založil v roku 2001 bývalý golfista Gary Player. Ihrisko škótskeho linksového typu očarí hráčov svojím moderným vybavením a krásnym prostredím. Vďaka množstvu vodných, ale aj prírodných a umelých prekážok je výzvou aj pre skúsených golfistov. V roku 2005 ho časopis Golf Digest C&S vyhlásil za „najlepšie golfové ihrisko roka“. Miesto tu majú šampionáty aj nesúťažné hry. A hoci sa za ním treba previezť 26 kilometrov autom, zážitok z hry stojí za to. Klub ponúka:

 • 18-jamkové golfové ihrisko škótskeho typu,
 • 9-jamkové tréningové ihrisko s kvalifikovanými inštruktormi,
 • cvičné jamkovisko na krátku hru,
 • cvičnú lúku s krytými odpaliskami,
 • klubovňu s reštauráciou,
 • golfovú predajňu,
 • prenájom golfových autíčok a výbavy.

Jedno z najkrajších golfových ihrísk v Českej republike sa nachádza hneď pri hraniciach s Nemeckom, v obci Hazlov pri Františkových Lázňach. Ihrisko naplno využíva svoju polohu uprostred prírodnej rezervácie v povodí rieky Ohře. Všetkých 18 jamkovísk je harmonicky začlenených do kopcovitého prostredia okolitej krajiny. Nerovné povrchy, stromy, vodné prekážky či úseky vhodné pre život divých zvierat sú veľkou výzvou pre technickú i taktickú zdatnosť hráčov, takže ihrisko je zaujímavé predovšetkým pre náročnejších golfistov. Okrem 18-jamkového ihriska vás čaká aj cvičná lúka, cvičné jamkovisko na krátku hru, caddy hall s úložnými skrinkami na golfovú výbavu, 5-jamkové tréningové ihrisko, profesionálna golfová predajňa, reštaurácia a krytý simulátor. Prijmite výzvu a zahrajte si na náročnom golfovom ihrisku medzinárodnej úrovne.

gr-fl.cz

Toto 18-jamkové golfové ihrisko s rozlohou 100 hektárov leží v opätovne zatrávnenej oblasti bývalých lignitových baní. Nachádza sa 22 kilometrov od Mariánskych Lázní a ponúka všetko, čo by ste si mohli od moderného golfového ihriska priať. Každá jamka má štyri odpaliská a ihrisko sa vinie kopcovitou krajinou, takže hra si vyžaduje pomerne veľkú presnosť. Výrazné črty okolitej krajiny, náročnejší terén so širokými jamkoviskami, hlbokými piesočnými prekážkami a širokými hracími dráhami v príjemnej atmosfére sa postarajú o zážitok z golfu, na ktorý budete ešte dlho spomínať. Golfové ihrisko ponúka:

 • cvičnú lúku s 10 krytými odpaliskami,
 • cvičné jamkovisko na krátke prihrávky,
 • cvičné jamkovisko na vysoké prihrávky,
 • cvičné jamkovisko na dohrávky do jamky,
 • cvičnú piesočnú prekážku,
 • klubovňu s reštauráciou,
 • golfové autíčka,
 • predajňu s profesionálnou výbavou,
 • prenájom elektrických vozíkov a výbavy.
 • golf-sokolov.cz
Par-TEE

Golfové ihriská v Mariánskych Lázňach a okolí kladú dôraz na tradície, kvalitu a náročnejšiu hru v lone prírody.

Žiadne z nich nie je od mesta ďaleko, takže golfové palice môžete vziať do ruky aj medzi liečebnými procedúrami a užiť si tak trochu zábavy pri golfe.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials