Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Butterfly

Lákavé kultúrne podujatia v Mariánskych Lázňach

Festivaly, folklórne podujatia, divadlo, výstavy, koncerty a mnoho iného

Mariánské Lázně pravidelne ožívajú festivalmi, speváckymi koncertmi, predstaveniami či výstavami. Počas celého roka ponúkajú pestrý výber kultúrnych aktivít, kde sa môžu návštevníci a domáci stretnúť pri kvalitnej zábave.

Akcie v Mariánskych Lázňach

Zostavili sme pre vás prehľad najdôležitejších udalostí: 

Mariánskolázeňské vianočný trh

25.11.2022 - 18.12.2022

Multižánrový akcie, ktorá naplní kolonáde vianočnou atmosférou, pohodou a kultúrou. Tešiť sa môžete nielen na umelcov z celej ČR, ale predovšetkým na mnoho miestnych súborov a spolkov. Nechýba stánky s rozmanitým tovarom a adventnými špecialitami, ukážky remesiel, výtvarné dielne a výstavy diel detí miestnych škôl.

Bohatý divadelný program

V 150-ročnej budove mestského divadla sa konajú divadelné predstavenia, koncerty či folklórne predstavenia, kde sa na javisku striedajú miestni aj hosťujúci účinkujúci. Pozrite si aktuálny program a určite v ňom nájdete predstavenie, ktoré vás zaujme.

Jarné slávnosti

Vyberte sa počas Veľkonočnej nedele do anglikánskeho kostola v Mariánskych Lázňach. Folklórny súbor Marjánek si na poobedie každoročne pripravuje hudobno-tanečné predstavenie. Okrem toho si môžete vychutnať tradičné české jedlá, dozvedieť sa viac o miestnych zvykoch a zapojiť sa aj do tvorivých dielní.

Slávnostné otvorenie kúpeľnej sezóny

Vždy druhý májový víkend sa koná slávnostné otvorenie kúpeľnej sezóny. Staňte sa svedkom požehnania minerálnych prameňov a sprievodu v historických kostýmoch. Môžete navštíviť aj remeselný trh a vychutnať si sprievodné koncerty.

Podujatia pri príležitosti spustenia a ukončenia prevádzky Spievajúcej fontány

Slávnostné spustenie Spievajúcej fontány po zimnej prestávke sa koná každý rok 30. apríla o 21.00. Sezóna trvá až do konca októbra, keď sa fontána rozlúči posledným koncertom.

Chopinov festival

Fryderyk Chopin patrí medzi najslávnejších hostí Mariánskych Lázní. Preto je mu venovaný Chopinov festival, ktorý sa koná každý rok počas tretieho augustového týždňa. Zároveň ide o jeden z piatich najstarších hudobných festivalov v Európe. Na festivale účinkujú zahraniční i domáci hudobníci, vďaka čomu patrí medzi najzaujímavejšie kultúrne podujatia v Mariánskych Lázňach. Každý druhý rok je súčasťou festivalu aj Chopinova klavírna súťaž, v ktorej proti sebe súťažia mladí klaviristi.

Západočeský symfonický orchester

Mariánské Lázně sú domovom najstaršieho symfonického orchestra v Českej republike. Založený bol už v roku 1821 a v súčasnosti koncertuje celoročne. Vychutnajte si umelecké majstrovstvo orchestra a nechajte sa uniesť jeho hudbou.

Galérie a výstavy

Nahliadnite do mestských galérií. V Mariánskych Lázňach svoje diela vystavujú domáci aj medzinárodní umelci. V Mestskom múzeu sa zase môžete každý mesiac tešiť na novú výstavu.

PechaKucha Night

Na tomto podujatí sa stretávajú architekti, dizajnéri a fotografi, ktorí prezentujú svoju prácu a následne o nej diskutujú počas záverečnej oslavy.

Grand Prix Mariánskych Lázní

V Mariánskych Lázňach sa koná aj Grand Prix. Nejde však o preteky Formuly 1. V meste sa totiž koná Grand Prix v petangu. Táto hra vyzerá ako bowling na trávniku a vyžaduje si veľkú presnosť. Príďte sa pozrieť na zručnú hru petangových majstrov.

Jazzové kúpele

Na prelome júna a júla do tohto kúpeľného mesta prúdi množstvo džezových nadšencov. Nechajte sa aj vy uniesť rytmom hudby a uvoľnenou atmosférou.

Prehliadka historických vozidiel

Mariánské Lázně sú obzvlášť vhodným miestom na zraz veteránov, ktorý sa každoročne koná v centre mesta. Príďte sa pokochať nablýskanými vozidlami z čias minulých.

Kapsa plná rozprávok

Druhý a tretí júlový týždeň je v Mariánskych Lázňach vždy venovaný rozprávkam. Na nádvorí domu Chopin sa predvedú rôzne divadelné skupiny s vystúpeniami pre deti, ale aj dospelých, ktorých stále priťahuje čarovná moc rozprávok.

Filmový festival Mariánské Lázně

Tento filmový festival naplno využíva malebné prostredie Mariánskych Lázní. Filmy sa premietajú na veľké plátno, ktoré v meste vytvára výnimočnú atmosféru.

Mariánska jeseň

Na jeseň žijú Mariánské Lázně folklórom. Tón medzinárodného festivalu udávajú pestrofarebné kroje, hlasná hudba, dobrá nálada a typický český entuziazmus. Pridajte sa a oslávte príchod jesene s ostatnými!

Výstava húb

Táto výstava určite stojí za návštevu. Množstvo húb, receptov a jedál, ktoré tu nájdete, vás jednoducho ohúri. Skúsení mykológovia vás naučia rozlišovať medzi jednotlivými druhmi húb.

Kúpeľný festival jabĺk

Na Festivale jabĺk, ktorý sa koná v mestskej kolonáde, vystupujú v hlavnej úlohe čerstvé a šťavnaté jablká. To najlepšie z miestneho ovocia a zeleniny sa vám predstaví v podobe domácich výrobkov. Samozrejme, všetky ich môžete aj ochutnať.

Open Mariánské Lázně

Už ste si dávno nezahrali šach? Tak sa určite príďte pozrieť na Medzinárodný šachový festival v Mariánskych Lázňach. Zúčastniť sa ho môžu profesionáli aj amatéri. Zahrajte si túto kráľovskú hru a dajte mat svojmu protivníkovi.

Bežecké a bežkárske súťaže

Športoví nadšenci si užijú bežeckú súťaž Spa Run i bežkársku súťaž, kde si môžu zmerať sily profesionálni športovci aj amatéri. Príďte sa zúčastniť a pozrite si aj sprievodný program oboch podujatí.

Pretancujte celú noc

Nezaujíma vás Chopin ani folklór? Uprednostňujete DJov či rockovú hudbu? Ak áno, kluby a diskotéky v Mariánskych Lázňach vám určite majú čo ponúknuť. Zastaviť sa môžete napríklad v týchto podnikoch:

- D-Club Dyleň

D-Club Dyleň patrí medzi najlepšie kluby v západných Čechách so zaujímavou ponukou živých koncertov. Okrem dobrej hudby sa môžete tešiť aj na príjemnú uvoľnenú atmosféru.

- RC Morrison

Tento klub sa zameriava na rockovú hudbu a predstavujú sa v ňom skupiny z užšieho aj širšieho okolia. Stačí si len zistiť, aké skupiny v ňom budú najbližšie hrať, a vybrať sa na koncert.

Plný života, zábavy a hudby

Život v Mariánskych Lázňach je plný života, zábavy a hudby. Nespočetné množstvo podujatí doplní váš kúpeľný či zdravotný pobyt o výborný zdroj zábavy, takže sa do Mariánskych Lázní budete radi znova a znova vracať.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials