Mariina suchá uhličitá koupel

Balneoterapie, Léčba oxidem uhličitým

Co je Mariina suchá uhličitá koupel?
Tradice této procedury sahá již do roku 1905. Před začátkem procedury sestoupíte po schodišti k původnímu plynovému jezírku, které je plněno přírodním CO2 přímo z Mariina pramene. Během procedury sedí hosté v křeslech oblečeni. Plyn dosahuje k jejich pasu.  

Jak Mariina suchá uhličitá koupel pomáhá?
Zlepšuje krevní oběh, primárně ve spodní polovině těla, sekundárně pak v celém těle. Pomáhá tak vyrovnávat krevní tlak, stimuluje tkáňový metabolismus, přináší úlevu od bolesti a ztuhlosti, regeneruje buňky, a tím zpomaluje přirozený proces stárnutí.
 

Mariánský suchý CO2 plynový bazén s kyslíkovou terapií

Tato inovativní procedura kombinuje skupinovou uhličitou terapii s inhalací kyslíku.  Během procedury sedí hosté oblečení v původnímu plynovém jezírku, které je plněno přírodním CO2 přímo z Mariina pramene. Plyn dosahuje k jejich pasu. Zároveň hosté vdechují nazální trubicí kyslík, a zakouší tak ještě silněji pocity regenerace a uvolnění. Procedura zlepšuje krevní oběh, primárně ve spodní polovině těla, sekundárně pak v celém těle. Pomáhá tak vyrovnávat krevní tlak, stimuluje tkáňový metabolismus, přináší úlevu od bolestí a ztuhlosti, regeneruje buňky, a tím zpomaluje přirozený proces stárnutí. Inhalace kyslíku během koupele (vedle mnoha jiných příznivých účinků) zvyšuje saturaci krve tímto životně důležitým plynem, a tak podporuje správné fungování mozku a srdce. Kombinace léčivých plynů působí blahodárně na celý organismus, přičemž kromě tradičních indikací přináší úlevu i při problémech s nespavostí, chronické únavě i tzv. pásmové nemoci (jet leg).

Vhodné pro:

Muskuloskeletální onemocnění, rehabilitace ortopedické a po nehodě, stres, únava, poruchy ledvin a poruchy močových cest, metabolické poruchy (např. diabetes mellitus), nemoci srdce a oběhového ústrojí, inkontinence způsobená stresem, otevřené kožní defekty (např. vředy na nohou), neplodnost a gynekologické problémy, některá neurologická onemocnění, některá onkologická onemocnění.

Nelze použít v následujících případech:

Infekční onemocnění, horečka, akutní záněty, epilepsie, akutní trombóza, těžké srdeční selhání, vážná dýchavičnost, inkontinence, těhotenství, psychózy, zneužívání drog či alkoholu, invalidita, nevyléčitelné zhoubné nádory.

treatment.indications.note
nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky