Reflexní masáž chodidel

Zdravotní masáže

Základem reflexologie je existence více než 70 000 nervových zakončení rozmístěných po lidském těle. Mnohá z nich jsou uložena na chodidlech. Tato nervová zakončení propojují vnitřní a vnější orgány těla energetickými kanály. Masáž se zaměřuje výhradně na chodidla, stimuluje jejich nervová zakončení a přináší celkový ozdravný účinek. Zvláště pozitivně působí na oběhový systém, na lymfatický a imunitní systém a také reguluje funkci endokrinních žláz. Působí také relaxačně a ulevuje od bolestí, zejména bolestí nohou a hlavy. Může také pomoci proti úzkostem, nespavosti a stresu.

Vhodné pro:

Muskuloskeletální onemocnění, ortopedické rehabilitace a rehabilitace po nehodách, stres, únava, některá neurologická onemocnění, premenstruační syndrom, menstruační bolesti (dysmenorea)

Nelze použít v následujících případech:

Čerstvá nebo nedávná zlomenina chodidla či nohy, jakákoli transplantace orgánů, srdeční kardiostimulátor, aneuryzma kdekoliv v těle, pacienti procházející chemoterapií nebo po chemoterapii, radioterapii nebo imunoterapii, infekce pokožky nebo jiných orgánů, horečka, akutní zánět, epilepsie, akutní trombóza, vředové onemocnění dolních končetin a jiné kožní defekty, psychózy, zneužívání drog a alkoholu.

treatment.indications.note
nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky