Reflexní masáž

Zdravotní masáže

Co je reflexní masáž? 
Při tomto druhu masáže je využíván tlak, který je speciálními hmaty vyvíjen na určité body nebo části těla. Při reflexní masáži se nepoužívá masážní olej ani žádný jiný lubrikant, působí se přímým kontaktem terapeuta na klientovu pokožku. Masáž je zaměřena na funkci konkrétních vnitřních orgánů nebo jinou vzdálenější část těla, která je s ošetřovanou oblastí propojena citlivými nervovými zakončeními. Masíruje se jedna ze čtyř oblastí, které jsou umístěné na hlavě a šíji, na zádech, hrudi a v pánevní oblasti, a to v závislosti na místě výskytu zdravotních obtíží a na posouzení terapeuta. 
 
Jak reflexní masáž pomáhá?

Reflexní masáž skrze síť nervových zakončení a skrze další citlivé receptory v tkáních pozitivně ovlivňuje vegetativní nervový systém a pojivové tkáně. Bolest nebo napětí vnitřních orgánů nebo tkání uložených hlouběji pod kůží se často promítá na povrch těla do takzvaných hyperalgických zón (tj. zón bolesti) nebo do aktivačních bodů. Skrze povrchové působení na související segment pokožky můžeme působit na hlouběji uložené tkáně, a tak regulovat jejich funkci. 
 

Lékařský předpis: vyžaduje se

Vhodné pro:

Muskuloskeletální onemocnění (funkční a degenerativní), ortopedické rehabilitace a rehabilitace po nehodách, funkční a chronická onemocnění některých vnitřních orgánů, poruchy krevního oběhu, nesprávná funkce nervového systému a endokrinních žláz

Nelze použít v následujících případech:

Infekční onemocnění, horečka, akutní záněty, neléčený nebo neregulovaný vysoký krevní tlak, epilepsie, akutní trombóza, zánětlivá onemocnění žil, vředy na nohou a další kožní defekty, kožní onemocnění, inkontinence, těhotenství, psychózy, zneužívání drog a alkoholu.

nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky