Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Esplanade

Golf v Piešťanoch

Každé golfové ihrisko je krajšie ako to predošlé

V Piešťanoch zaplesá srdce každého golfistu – zahrajte si priamo na Kúpeľnom ostrove alebo na jednom z ihrísk v okolí

„Golf je pokazená príjemná prechádzka,“ povedal vraj raz Mark Twain. V Piešťanoch máte množstvo príležitostí, ako si pokaziť príjemnú prechádzku. V tomto liečebnom kúpeľnom stredisku a v susedných oblastiach má golf dlhú tradíciu.

V roku 1914 bolo v Piešťanoch otvorené prvé golfové ihrisko na Slovensku. V 30. rokoch 20. storočia sa tu konali medzinárodné golfové turnaje. Súčasné Piešťany pokračujú v tejto tradícii – golfové ihrisko na Kúpeľnom ostrove, ktoré bolo prvýkrát otvorené v roku 1914, je k dispozícii pre začiatočníkov aj pre profesionálnych golfistov. Ďalšie golfové ihriská sa nachádzajú neďaleko Piešťan.

Golfový balík
Thermia Palace
Golfový balík
Esplanade
Golfový balík
Splendid
Golfové kluby v Piešťanoch a okolí

V severnej časti Kúpeľného ostrova sa nachádza tradičné piešťanské 9-jamkové ihrisko. Ponúka všetko, čo by malo mať moderné golfové ihrisko:

  • golfovú akadémiu s cvičným jamkoviskom na krátku hru
  • klubovňu s letnou terasou
  • vnútorné golfové centrum so simulátorom 
  • prenájom vybavenia a golfových vozíkov

K dispozícii je aj priestor na grilovanie, tenisové kurty a kroketový trávnik. Golfové ihrisko je otvorené aj počas zimných mesiacov. Udrite si na studenom vzduchu do loptičiek a keď začnete mrznúť, jednoducho sa ponorte do teplej termálnej vody. Pretože najlepšie na golfovom ihrisku v Piešťanoch je to, že sa nachádza v blízkosti kúpeľného komplexu a kúpeľných hotelov.

Golf & Country Club

Len hodinu cesty autom od Piešťan sa nachádza Penati Golf Resort. Táto golfová oblasť neďaleko Senice je obklopená borovicovými lesmi, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické.

S dvoma 18-jamkovými ihriskami je jedným z najväčších golfových stredísk na Slovensku a môže sa pýšiť množstvom medzinárodných ocenení. Penati Golf Resort je zaradený do prestížneho združenia World of Leading Golf, ktoré združuje iba štýlové a výnimočné golfové ihriská najvyššej kvality. 

Veľkosť a krása tohto golfového ihriska vás naozaj prekvapí. Je to zelená oáza a skutočný raj pre golfových hráčov. Vychutnajte si široké hracie dráhy, rôzne skonštruované a zvlnené jamkoviská, ale aj náročné pieskové prekážky. Pre menej skúsených hráčov je k dispozícii veľký priestor na získanie cviku. Obchod, klubovňa a reštaurácia pekne dopĺňajú celkovú ponuku. 

Ak sa chystáte prísť a zahrať si golf, vezmite so sebou aj deti. Golfové ihrisko ponúka cez víkendy starostlivosť o deti, takže si môžete zahrať pokojne a bez zbytočných obáv. K dispozícii je aj golfová škola pre všetkých zanietených budúcich golfistov a detské ihrisko pre tých najmenších.

Ak golf nehráte, ale radi sprevádzate golfistu, využite priestor na beh alebo kolieskové korčuľovanie.

penatigolfresort.sk

Zlepšite si taktiku v Trnave. Ide o moderné golfové tréningové stredisko s krytou cvičnou lúkou. Tento golfový areál s rozlohou 15 akrov sa nachádza vo vzdialenosti menej ako 30 km od Piešťan. 

Zahŕňa tzv. cvičné jamkovisko na krátku hru, cvičnú lúku a golfovú akadémiu.

Hrali ste už niekedy footgolf? Nie? Tak si tento nový obľúbený šport vyskúšajte na golfovom ihrisku v Trnave. K dispozícii je niekoľko footgolfových jamiek. 

golftrnava.sk

Golfový a športový klub Trenčín s 9-jamkovým golfovým ihriskom sa nachádza 45 km od Piešťan. Je ideálny, ak máte na hru menej času, pretože všetkých deväť jamiek sa dá odohrať za jeden a pol hodiny, pričom sa môžete kochať okolím.

Z golfového ihriska vidieť Trenčiansky hrad, časť rieky Váh, ktorá tadiaľto preteká, a takisto starú priehradu.

Ihrisko je vhodné pre začiatočníkov, ale zaujme aj skúsenejších hráčov.

golftrencin.sk

Golfový areál v Skalici je obklopený vinohradmi. Z Piešťan sa na toto golfové ihrisko dostanete za necelú hodinu autom.

Cesta stojí za to, pretože 18-jamkové ihrisko ponúka nádherné výhľady na okolité vinice a mesto Skalica. Trénujte si odpal na 250 metrov dlhej cvičnej lúke alebo využite cvičné jamkovisko na krátku hru. 

Kochajte sa výhľadom na golfové ihrisko z terasy klubovne, prípadne sa usaďte a vychutnajte si jednu z miestnych špecialít v reštaurácii. Môžete tu tiež hrať futbal.

golfskalica.sk

ParTEE

Ak si zarezervujete liečebný kúpeľný pobyt alebo dovolenku v jednom z našich hotelov v Piešťanoch, nezabudnite si vziať golfové palice.

Slovenské golfové ihriská sa skutočne oplatí navštíviť a naši zamestnanci vám s radosťou pomôžu pri rezervácii golfového odpaliska.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials