Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Sovata

Tradičné rumunské oslavy v Sovate

Dobrá nálada, hudba, tanec a vynikajúca kuchyňa na vás čakajú v tomto obľúbenom kúpeľnom meste

Rumuni sa radi zabávajú. Enjoy Sovata’s relaxed, fun-filled events and relish  in the cheerful mood of the local people. Add some variety to your spa holiday and learn more about life and festivities in Sovata.

Udalosti v Sovate

Zostavili sme pre vás prehľad najdôležitejších udalostí:

Dni na jazere Ursu

Koncom mája oslavuje termálne mesto svoju najvýznamnejšiu atrakciu – Medvedie jazero. Počas troch dní sú v ponuke rôzne kultúrne a zábavné podujatia.

Tekvicový festival

Október je mesiacom tekvíc. Uvidíte ich vystavených takmer 1 500. Terasy a priedomia zdobia počas tohto trojdňového festivalu tekvice všetkých druhov. Reštaurácie ponúkajú menu s tekvicovými špecialitami. Remeselníci predvádzajú svoje výrobky. Umelci a umelecké skupiny sa postarajú o hudobné a tanečné predstavenia.

Výstavy kultúrneho združenia Bernády

Zistite viac o aktuálnych výstavách tohto kultúrneho združenia na mieste. Tieto výstavy si kladú za cieľ odovzdať tradície a zvyky ďalšej generácii.

Divadelné a tanečné predstavenia v Kultúrnom centre

Kultúrne centrum ponúka rôzne divadelné predstavenia, predstavenia ľudových tanečných skupín, koncerty a bábkové divadlo.

Kapustový festival v Praide

Kulinárske špeciality na vás čakajú na kapustovom festivale v Praide. Miestni kuchári sa zídu, aby súťažili v príprave najlepších jedál z kapusty. Sledujte ich pri varení a ochutnajte lahodné pokrmy.

Pestrá dovolenka v Sovate

Užite si priíjemnú dovolenku v meste Sovata a okrem kúpeľných procedúr sa zúčastnite aj na miestnych podujatiach. Spýtajte sa personálu v našich hoteloch, čo je na programe – nenechajte si ujsť tie najlepšie predstavenia a festivaly.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials