Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Sovata

Liečba, oddych a pohyb

Vyberte sa na lyže či korčule a preskúmajte prírodné krásy Sovaty

Nechajte sa očariť úžasnou krajinou Sovaty počas turistiky, prechádzok, korčuľovania na ľade a lyžovania a spoznávajte tento región v rámci svojho liečebného pobytu.

Turistické chodníky

Krása divej prírody, ktorá obklopuje Sovatu, je neodolateľná. Budete cítiť nutkanie vyraziť von a pokochať sa ňou. Krátke alebo dlhé túry sú povinnou jazdou. Hlboké lesy, svetlozelené lúky, kopce a hory, modrá obloha a čerstvý vzduch prospejú telu aj duši. Doprajte si pár hodín pohybu a oddýchnite si v tomto idylickom prostredí.

Prechádzka po soľnej ceste

V blízkosti našich hotelov sa vinie moderná cesta prechádzajúca malebnou prírodou lesa okolo slaných jazier a soľných hôr. Trasa dlhá 6 km vás zavedie k niekoľkým slaným a sladkovodným jazerám, soľným horám a hustým lesom, ktoré sú ideálne na behanie, nordic walking alebo len na osviežujúcu prechádzku.

Turistické túry

Hľadáte túru, ktorá je trošku náročnejšia? Potom sa vyberte na „vrcholky“ hôr v okolí Sovaty:

  • Cireşelu (912 metrov),
  • Capela (720 metrov),
  • Bechiş (1 079 metrov).

Sovata je ideálnym východiskovým bodom pre pešie túry, ktoré vás zavedú do prírody. Vďaka nádhernej prírodnej krajine omladnete.

visitsovata.ro

Plávanie, rybolov a člnkovanie na jazere Tivoli

Jazero Tivoli je sladkovodné jazero, v ktorom môžete plávať, loviť ryby, ale je vhodné aj na člnkovanie. V zime je to romantické miesto ideálne na korčuľovanie.

Dobrodružný park Sovata

Priamo pri jazere Tivoli nájdete dobrodružný park Adrenalin Plus. Deti aj dospelí si tu môžu preveriť svoju odvahu a zručnosť. Lanový park zahŕňa 42 rôznych atrakcií, vrátane 400 metrov dlhej dráhy nad jazerom Tivoli. Chcete počas svojho kúpeľného pobytu zažiť niečo vzrušujúce? Potom navštívte tento dobrodružný park.

visitsovata.ro

Jazero Alunis

Medvedie jazero sa vlieva do jazera Alunis, ktorého obsah soli a heliotermické vlastnosti sú preto nižšie. Prechádzka pozdĺž jazera Alunis v pokojnom prostredí stojí za to. Dajte si pri jazere kávu a potešte sa pohľadom na bujnú zeleň a zelenú farbu vody.

visitsovata.ro

Prechádzka k Červenému a Zelenému jazeru

Oxid železitý dodáva jazeru červenú farbu a jazero je tiež domovom veľkého množstva krabov. Nachádza sa hneď vedľa Zeleného jazera, ktoré podobne ako Červené jazero prijíma nadmerné množstvo vody z Medvedieho jazera. Prejdite sa k obom jazerám a uvidíte, či narazíte na nejaké kraby.

Bahenný kúpeľ v jazere Mierlei

Druhé najväčšie jazero v Sovate vzniklo v 50. rokoch minulého storočia a je najnovším slaným jazerom v kúpeľnom stredisku. V priemere je hlboké 1,7 metra a preto je relatívne bahnité. V minulosti v ňom žili hady. V súčasnosti sa jazero využíva na kúpanie.

Rybolov v jazere Paraschiva

Toto sladkovodné jazero je vhodné na lovenie rýb. Prírodné prostredie jazera je garanciou dokonalej rybačky.

Farma Amenus

Farma Amenus je skvelé miesto pre deti. Zoznámte sa s rôznymi domácimi zvieratami v tesnej blízkosti.

Lyžovanie a snowboarding v Sovate

Sovata nie je len obľúbeným kúpeľným strediskom, ale aj miestom na praktizovanie zimných športov. K dispozícii sú tri vleky a dve lyžiarske trate. Deti a skúsení lyžiari či snowboardisti tu určite nájdu niečo pre seba.

Soľná baňa Praid


Praid je obec ležiaca v srdci Transylvanie, iba 10 km od Sovaty. Tu nájdete jednu z najznámejších soľných baní v krajine. Soľná baňa Praid má jedinečnú mikroklímu s priemernou teplotou okolo 16 ° C a vysoko ionizovaný vzduch. Vďaka tomu je veľmi prospešná pri respiračných infekciách, liečbe astmy, chronickej bronchitíde. Baňa má priestor na rekreáciu, detské ihriská, reštauráciu, kostol a dokonca aj múzeum.

salinapraid.ro

Navštívte hrad Rhédey

Počas protestantskej reformácie v 16. storočí tu stál hrad, ktorý v 17. storočí rozšírila rodina Rhédeyovcov. Pôvodná podoba hradu bola zachovaná. Navštívte ho a spoznajte život v 17. storočí zvnútra hradných múrov.

Off-road safari

Vyberte sa na safari na terénnom aute a obdivujte krajinu a zvieratá z týchto bývalých vojenských vozidiel. Vydajte sa na cestu po hrboľatom horskom teréne a odfoťte si miestne hnedé medvede.

Let teplovzdušným balónom

Užite si pohľad na sikulský región z teplovzdušného balóna. Nastúpte, fotografujte a niekoľko hodín sa nechajte unášať od problémov každodenného života.

Úzkorozchodná železnica Sovata-Câmpu Cetăţii

Vydajte sa na jazdu po očarujúcej starej úzkorozchodnej železnici. Táto železničná trať, na ktorej rýchlosť vlaku nepresahuje 35 kilometrov za hodinu, ponúka turistom 14-kilometrovú okružnú jazdu. Na spríjemnenie cesty sa v poslednom vagóne podávajú nápoje.

Motýlí dom v Praide

Navštívte motýlí dom v Praide a obdivujte stovky rôznych druhov motýľov, ktoré tu žijú.

Výlet do Sighisoary

Za návštevu stojí mesto Sighisoara alebo Schäßburg, ako ho nazývali sedmohradskí Sasi. Centrum stredovekého mesta je lokalitou Svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka malebnými uličkami vás prenesie späť v čase a získate prehľad o tom, ako sa tu v minulosti žilo. Navštívte slávnu Hodinovú vežu, Drakulov dom a horský kostol v Sighisoare. Vystúpte po schodoch a prejdite sa Nemeckým cintorínom.

romaniatourism.com

Celodenný výlet do mesta Corund

Corund je srdcom maďarskej keramickej tradície v Transylvánii. Takmer každá rodina vytvára keramiku tradičným spôsobom. Navštívte semináre a obdivujte farebnú keramiku. Maľované taniere alebo vázy sú skvelým darčekom pre vašich blízkych. Nájdete tu tiež prútené koše a vlnené svetre. Klobúky, tašky a stojany na hrnce, ktoré sa tu vyrábajú, sú tiež úplne jedinečné.

Cestujte v čase na koči s konským záprahom

Vyskúšajte si jazdu na koči cez Corund v lete na kolesách a v zime na saniach a zažite život v Corunde z konského chrbta.

Zostaňte fit a buďte aktívni

Okoreňte svoje kúpeľné procedúry v Sovate aktívnym voľnočasovým programom a strávte nezabudnuteľnú liečebnú a wellness dovolenku v tomto nádhernom termálnom meste.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials