Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Sovata

Prírodné zdroje mesta Sovata

Slaná voda a antibakteriálne liečivé bahno

Pred miliónmi rokov bola súčasná lokalita mesta Sovata lagúnou, v ktorej sa usadzovala soľ z mora. Keď sa tu v druhej polovici 19. storočia prepadla pôda v závrte, vzniklo Medvedie jazero s rozlohou takmer päť hektárov.

Ide o jediné heliotermické jazero v Európe. Vyznačuje sa vrstvami slanej vody s rôznou hustotou a teplotou, ktoré zachytávajú a ukladajú slnečné teplo.

V lete má voda na povrchu jazera teplotu 20 – 25 °C, zatiaľ čo v dvojmetrovej hĺbke sa teplota pohybuje medzi 35 a 40 °C. Vďaka tomu je jazero ideálnym miestom na to, aby ste sa vo vode iba nechali nadnášať a uvoľnili sa v prostredí nádhernej prírody.

Slaná voda

Mŕtve more Transylvánie

Jazero má nezvyčajne vysoký obsah sodíka a chlóru, vďaka čomu sa vám počas plávania – alebo nadnášania – príjemne uvoľní napäté telo. Pôsobenie slnečného tepla na miestnu intenzívne mineralizovanú vodu udržiava vodu na povrchu pri teplote 20 – 25 °C, zatiaľ čo vo väčšej hĺbke sa ohrieva až na 35 – 40 °C.

Vďaka vysokému obsahu soli má voda antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, takže je vhodná na liečbu infekcií či problémov s pohyblivosťou a ako inhalačná kúra pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest.

Slané bahno

Bahno z Medvedieho jazera

Bahno sa získava z Medvedieho jazera (Lacu Ursu), pomenovaného podľa svojho tvaru, ktorý sa ponáša na medvedí kožuch. Je známe liečbou gynekologických ochorení. Ak sa aplikuje vo forme tampónu, dokáže veľmi účinne pomáhať pri neplodnosti, menštruačných a menopauzálnych príznakoch či pri regenerácii tkanív po gynekologických operáciách.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials