Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Hvězda

Šport, cvičenie a zábava v Piešťanoch

Liečebné kúpele s fitness

Piešťany vám ponúkajú veľa možností na to, aby ste boli aktívni a fit aj na liečebnom alebo wellness pobyte. Užite si radosť z pohybu a zároveň dobre spoznajte prírodu a ľudí na Slovensku.

Golf

Piešťany sú nielen kúpeľné, ale aj golfové mesto. Priamo na Kúpeľnom ostrove sa nachádza 9-jamkové ihrisko Golf & Country Club. Začiatočníci aj profesionáli sú vítaní, aby si vyskúšali jamkoviská, vodné či pieskové prekážky. V klube nájdete:

  • cvičnú lúku
  • cvičné jamkovisko na krátke prihrávky
  • cvičné jamkovisko na dohrávky do jamky
  • vnútorné simulátory

Môžete si rezervovať lekcie a po hre sa kochať výhľadom na golfové ihrisko zo slnečnej terasy klubovej reštaurácie.

Jazdenie na koni

Podmaňte si okolie Piešťan na konskom chrbte. Jazdecká škola v severnej časti mesta vám poskytne kone, uzdy, sedlá a skvelé tipy pre jazdeckú prehliadku. V ponuke sú tiež lekcie jazdy na koni a poníkoch.

Akupresúrny chodník

Vyzujte si topánky a prechádzajte sa naboso po štrkových kamienkoch. Akupresúrny chodník sa nachádza za Kursalonom a zaručene premasíruje vaše chodidlá.

Bowling

Počas bowlingu nemusíte vydať žiadny špičkový atletický výkon. Ide predovšetkým o zábavu. A o tú je postarané vždy, keď vrhnete bowlingovú guľu na jednu z ôsmich dráh vo Victoria Bowling Center. Každý piatok a sobotu sa tu navyše koná disco bowling. K dispozícii sú biliardové stoly a šípky.

Outdoorový fitness park

Zacvičte si na čerstvom vzduchu na rôznych prístrojoch, ktoré sú bezplatne k dispozícii v outdoorovom fitness parku pozdĺž potoka Dubová. Posilnite si bedrové a brušné svaly, vypracujte si svaly na hrudi, vyskúšajte si veslovanie na suchu alebo si zacvičte na hrazde. .

Plavby loďou

Výletná loď na vás čaká pri Kolonádovom moste. Doplavte sa až k priehrade, užite si vodu, vtáky a čerstvý vzduch.

Výlety

Piešťany sú výhodne situované na objavovanie okolia. Drahovské jazerá sú vzdialené len šesť kilometrov. Nie je to ani tak ďaleko k štrkovisku Horná Streda, kde sa môžete kúpať. Navštívte zámok Alžbety Bátoriovej v Čachticiach alebo vilu Bakchus.

Tenis

Piešťany sú tenisovou mekkou a rodným mestom známych tenisových hviezd, ako sú Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková či Lukáš Lacko. Príležitostne sa v meste konajú veľké tenisové turnaje. Tenisových kurtov je tu preto viac než dosť. Tenisový klub v blízkosti Kúpeľného ostrova má jedenásť antukových, dva asfaltové kurty a dva kryté kurty s umelým povrchom. Za vonkajším bazénom Eva na Kúpeľnom ostrove nájdete ďalšie dva antukové kurty. Ak nemáte so sebou tenisové rakety, bez problémov vám všetky športové pomôcky požičajú.

Squash

Squashový klub Piešťany ponúka štyri klimatizované squashové kurty. Vybavenie si môžete požičať na mieste. Klub je vybavený saunou, soláriom a stolným tenisom a v ponuke sú tiež masáže.

Vodné športy

Vodné lyžovanie, wakeboarding, veslovanie, surfovanie a plachtenie

Vodná nádrž Sĺňava je skutočným rajom pre nadšencov vodných športov. Môžete praktizovať vodné lyžovanie, wakeboarding, surfovanie, veslovanie alebo plachtenie. Ľutovať nebudú ani fanúšikovia rybárčenia. V nádrži sa nachádza množstvo rôznych druhov rýb. Počas rybačky budete mať dostatok času na pozorovanie vtákov. Na Vtáčom ostrove na Sĺňave hniezdia vzácne druhy vtákov, napríklad čajka sivá. Mimochodom, ryby môžete loviť aj vo Váhu. Vybavte si povolenie na rybolov a nájdite si dobré miesto na ramene Váhu za Kúpeľným ostrovom.

Zimné športy

Lyžovanie a korčuľovanie

V zime sa v Piešťanoch určite nebudete nudiť. Môžete sa ísť lyžovať alebo využiť mestské športové haly a zariadenia. Lyžiarske strediská Bezovec a Kálnica sú vzdialené len 30 kilometrov. Bezovec ponúka päť lyžiarskych vlekov a zjazdoviek, ktoré sú otvorené aj večer. Môžete sa ísť korčuľovať na mestské ľadové klzisko a ak to umožňuje dostatočne nízka teplota, tak aj na okolité jazerá.

 

Bicyklovanie a in-line korčuľovanie

Vydajte sa na cyklistickú túru po okolí Piešťan a objavte najkrajšie kúty západného Slovenska. Využite rôzne cyklistické trasy, ako je napríklad kruhová trasa okolo vodnej nádrže Sĺňava. Celá cesta je asfaltovaná (dláždená) a je preto úplne ideálna pre inline korčuľovanie. Tiež veľmi odporúčame cyklochodník Dubová. Vedie pozdĺž potoka Dubová a prechádza outdoorovým fitness parkom. Preskúmajte širokú škálu cyklistických trás v Piešťanoch alebo sa prevezte o niečo ďalej do okolitých dedín. Čaká na vás napríklad trasa dlhá 56 kilometrov pozdĺž rieky Váh do Trenčína. Je to asi 6 kilometrov od Ducového alebo 14 kilometrov jazdy do Striebornice tam a späť.

piestany.sk

Turistika a nordic walking

Rôzne značené chodníky vás nasmerujú z Piešťan priamo do prírodnej krajiny v okolí mesta. Trate sú vo všeobecnosti primerane náročné a ponúkajú atraktívne destinácie a míľniky, napríklad zrúcaniny hradu Tematín. Počas prechádzky po týchto chodníkoch si vychutnajte nádherné výhľady na údolie rieky Váh, jaskyne, lesy, lúky, vinice a kopce. Čerstvý vzduch, spievajúce vtáky a nedotknutá príroda premenia turistiku v okolí Piešťan na zážitok pre telo aj dušu.

piestany.sk

Street Workout

Jeden z najväčších a najlepších street workout parkov nájdete na Vážskej ulici pri Krajinskom moste. Poskytne vám priestor na tréning s vlastnou hmotnosťou. Jednotlivé tréningové stanoviská boli navrhnuté street workout trénermi a vyžadujú si veľkú flexibilitu a silu.

Funny Park

Funny park je tou najlepšou zábavou pre deti i dospelých. Podobne ako v skákacom hrade, všetka zábava sa odohráva na nafukovacích žraločích a vodných kĺzačkách. K dispozícii sú bazény rôznych veľkostí, piesočná pláž, volejbalové ihrisko, bazén s malými loďami v podobe áut a množstvo ležadiel. Plážový bar v aquaparku zabezpečí každému návštevníkovi (veľkému aj malému) jedlo a pitie, aby nič nestálo v ceste radosti a zábave. 

Viac informácií

Kaviarne, reštaurácie a nočné kluby

Ak potrebujete počas dovolenkového alebo kúpeľného pobytu prestávku, Piešťany majú v ponuke za priehrštie kaviarní, zmrzlinární, kaviarní a reštaurácií s terasou. Usaďte sa, vychutnajte si slovenské pochúťky a vnímajte ruch mesta. Vo večerných hodinách otvárajú svoje brány hudobné a nočné kluby. 

Aktívna dovolenka

Piešťany sú kúpeľným rajom, ktorý ponúka aj niečo navyše – množstvo športových aktivít a zábavy!

Kúpeľní hostia, aktívni dovolenkári a tí, ktorí vyhľadávajú oddych, tu nájdu všetko, čo si len zaželajú. A vy nepochybne tiež! 

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials