Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Smrdáky

Informácie pre klientov s kúpeľnou liečbou hradenou zdravotnou poisťovňou. Pre viac informácií kliknite sem:

viac informácií 

Smrdáky

Najlepšie kúpele v boji proti kožným chorobám

Ak trpíte kožnými problémami, rozhodne by ste mali zamieriť do kúpeľov v Smrdákoch. Tieto kúpele sa zameriavajú na liečbu kožných chorôb, vďaka ktorej sú známe aj za hranicami Slovenska. Okrem toho je tu veľmi úspešná aj liečba problémov pohybového systému.

Smrdáky sú svojimi prírodnými zdrojmi ojedinelé v celej Európe a veľmi úspešne liečia rôzne druhy kožných chorôb. Jemne mineralizovaná voda obzvlášť bohatá na sírovodík, ktorá je získavaná z vlastných prameňov, a liečivé sírne bahno, ktoré je výsledkom dlhodobého procesu dozrievania, majú výnimočné protizápalové účinky.

Jedinečné liečivé zdroje kúpeľov Smrdáky využíva tím skúsených lekárov a terapeutov a úspešne ich kombinuje s balneologickými procedúrami a svetelnými terapiami. Dosahujú sa tak obdivuhodné výsledky v liečbe kožných chorôb ako psoriáza, akné, atopický ekzém alebo ružovka a oslobodzujú pacientov od kožných problémov na dlhé roky. A to aj bez stáleho užívania liekov či výskytu vedľajších účinkov.

Nenadarmo sa kúpeľom v Smrdákoch hovorí slovenské Mŕtve more. Ponúkajú predsa najúčinnejšiu kúpeľnú liečbu svojho druhu na svete.

Architektúra

Veľký priestor a obrovský výber

Účinky liečivých prameňov v Smrdákoch boli známe už odpradávna, a preto sa tu kúpeľný priekopník Jozef Vietoris v roku 1833 rozhodol postaviť kúpele. Odvtedy sa úspešne rozrástli a dnes ich tvorí sieť hotelov, kúpeľné domy pre dospelých aj deti a nádherný, majestátny park s rozlohou 16 hektárov.

Ako prezrádza už jeho názov, centrálnou budovou strediska je hotel Central. Okrem hlavnej recepcie a izieb sa v ňom nachádzajú vyšetrovne, miestnosti na procedúry, rehabilitačné centrum a ambulančné oddelenia. Nájdete v ňom tiež knižnicu, kino a dve zasadacie miestnosti. Ubytovať sa môžete aj v neďalekom hoteli Vietoris alebo v hoteli Morava. Hotel Morava stojí na miernom kopčeku a ponúka nádherný výhľad na okolitý kúpeľný park. 

Pre kúpeľných hostí je pripravených 106 pohodlných, útulných a čiastočne zrekonštruovaných izieb a apartmánov. Reštaurácia Vietoris, kaviarne v hoteli Central a Lobby bar v hoteli Vietoris vám radi ponúknu chutnú kávu či dezert. V lete je v hoteli Dependance Morava otvorená malá à la carte reštaurácia. 

Športovo založení hostia majú priamo v stredisku k dispozícii tenisové kurty. Okrem toho sa môžu venovať aj behu, nordic walkingu, bicyklovaniu alebo kolieskovým korčuliam. K športovým aktivitám vám radi zapožičiame vybavenie.

V stredisku sa nachádza aj regeneračné centrum s posilňovňou, veľkou telocvičňou na aerobik, volejbal a basketbal, miestnosti na masáže a kozmetické procedúry, ale tiež saunová časť a vírivá vaňa.

Špeciál

Výborná voľba aj pre malých pacientov

Špecialitou kúpeľov je aj kúpeľný pobyt pre deti. Samostatné kúpeľné stredisko sa stará o liečbu mladých pacientov vo veku od 3 do 18 rokov.

Zameriava sa najmä na kožné choroby. Lekári a terapeuti so špeciálnou kvalifikáciou majú rozsiahle skúsenosti so starostlivosťou o mládež a ich účinná liečba prináša úľavu celej rodine.

Liečebné kúpele

Tiché a kľudné kúpele vo výnimočnom prostredí

Smrdáky sú malé, tiché a pokojné. Okolie však toho ponúka naozaj veľa. Môžete napríklad navštíviť známe kráľovské mesto Skalicu, pútnické miesto Šaštín alebo viaceré hrady na Záhorí či v susednom Česku.

Máte nejaké otázky?

Náš tím vám veľmi rád pomôže, kedykoľvek sa na nás obráťte. 

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials