Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Splendid

Idylické, historické, v blízkosti prírody

V Piešťanoch vám spestrí kúpeľný alebo rekreačný pobyt množstvo pamiatok a krásne centrum mesta.

Kúpeľné mesto Piešťany je idylické a moderné zároveň. Historické budovy pripomínajú rozkvet termálnych kúpeľov a mesta koncom 19. a začiatkom 20. storočia. V kombinácii s pestovanými parkmi a pestrými kvetinovými záhonmi tu vzniká príjemná atmosféra. Strávte tu príjemný liečebný alebo wellness pobyt a nenechajte si ujsť ani prehliadku pamiatok mesta. 

Symbol Piešťan

Je to najdlhší krytý most na Slovensku, ktorý je známy aj ako Sklený most. Spája Kúpeľný ostrov s centrom mesta. Bol postavený začiatkom 30. rokov 20. storočia na príkaz nájomcu kúpeľov Ľudovíta Wintera. Po tom, čo v roku 1945 nemecká armáda most zničila, bol v roku 1956 zrekonštruovaný.

Na jednom konci mosta stojí socha lámača bariel. Bronzový odliatok symbolizuje silu liečivej vody. Socha je najznámejším symbolom mesta, ktorý sa nachádza aj v mestskom erbe. Na ostrovnej strane je na moste nápis v latinčine, ktorý znie „Surge et ambula – vstaň a choď“, čo je odkaz na uzdravenie chorých v Biblii.

Pôvodný kúpeľný dom

Neoklasický kúpeľný dom Napoleon na Kúpeľnom ostrove je najstarším kúpeľným liečebným strediskom v Piešťanoch. Bol postavený v etapách medzi rokmi 1821 a 1862 a v 20. rokoch 20. storočia bol na podnet Ľudovíta Wintera zmodernizovaný. Nápadný názov vznikol len pre reklamné účely a budova v skutočnosti nemá s Napoleonom nič spoločné. Bol postavený na mieste prvých drevených domov a kúpeľov, ktoré neskôr zničili povodne. Liečebné procedúry sa robia v kúpeľnom dome Napoleon až dodnes. Vnútri sa nachádza slávny zrkadlový bazén, soľná jaskyňa a množstvo miestností na procedúry.

Secesné klenoty

Rodina Winterovcov, ktorá dlhodobo prenajímala liečebné kúpele, veľa investovala do ich rozširovania. Piešťany sú plné historických budov, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. Za pozornosť stoja najmä tieto secesné budovy na Kúpeľnom ostrove:

Hotel Thermia Palace

Náš hotel bol postavený v roku 1912 a je pôsobivý zvnútra i zvonku. Emblémom hotela je páv, symbol nesmrteľnosti a vznešenosti. Dojem dávnej honosnosti hneď na začiatku vytvára schodisko. Obdivujte maľbu od Alfonsa Muchu v reštaurácii Grand. Mucha navštívil Piešťany dvakrát a daroval hotelu obraz na znak vďačnosti za vyliečenie svojej dcéry a priateľskosť personálu.

Kúpeľný dom Irma

Priamo nad liečivými prameňmi nájdete jedinečný bahenný bazén, ktorý je postavený na bahnisku. V ponuke je viac ako 60 liečebných a rehabilitačných procedúr – v secesnej budove, ktorá zaujme okrem iného aj svojou jedinečnou architektúrou.

Ostatné pamiatky Piešťan
Príďte do Piešťan

Či už plánujete krátky výlet alebo dlhšiu dovolenku – mesto Piešťany vás pozýva na rekreačný pobyt. Kúpeľné stredisko vyžaruje pohodu, má historickú atmosféru a predovšetkým ponúka vynikajúce kúpeľné a wellness procedúry.

Príďte do Piešťan a presvedčte sa sami!

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials