Best Rate Guarantee i
Vyberte si svůj hotel a pošlete nezávaznou poptávku nebo rezervujte přímo online.
Svoboda

Mariánské Lázně – sen golfového hráče

Okořeňte si svou lázeňskou dovolenou partičkou golfu – navštivte jeden z pěti golfových klubů v okolí Mariánských Lázní

Mariánské Lázné jsou pro lázeňské hosty destinací snů. Tento oblíbený ozdravný rezort nabízí nejen řadu minerálních pramenů a krásných lázeňských hotelů, ale na své si zde přijdou i golfisté. Město se pyšní bohatou tradicí ozdravných vodních procedur, ale nezastupitelnou roli v jeho historii a rozvoji hraje i golf.

Golfové Kluby

Toto golfové hřiště otevřel v roce 1905 král Eduard VII. Jedná se o nejstarší golfové hřiště v České republice a toto osmnáctijamkové golfoviště je zároveň jediným golfovým klubem v kontinentální Evropě, které si vysloužilo titul „Royal Golf Club“, který mu v roce 2003 propůjčila královna Alžběta II. Hřiště se rozkládá u Císařského lesa pouhé tři kilometry od centra města. Zdejší greeny v porovnání s novějšími hřišti představují pro hráče obrovskou výzvu. Bez přesné hry a technických dovedností se tady neobejdete: vodní překážky, strmé dropy a velký počet pískových bankrů vyžadují notnou dávku soustředění. Okolní les poskytuje v létě stín a zároveň svěží vzduch. Toto golfové hřiště nabízí i překrásný výhled na okolní krajinu. Tradiční anglický styl klubovny krásně ladí s greeny a představuje ideální dějiště mnoha mezinárodních soutěží, které se zde konají. Zahrajte si golf na tomto hřišti a zažijte atmosféru staré Anglie, kterou si uchovává. Partička golfu v Royal Golf Clubu Mariánské Lázně je vždycky potěchou pro oko, a zvlášť pak na podzim, když listy začnou měnit barvu.

Toto golfové hřiště je o poznání novější než Royal Golf Club Mariánské Lázně. Otevření klubu proběhlo v roce 2008 a nachází se pouhých sedm kilometrů od Mariánských Lázní. Hřiště krásně zapadá do okolní krajiny a část leží v parku zámku Kynžvart, který kdysi patřil rakouskému státnímu kancléři Metternichovi. Osmnáctijamkové hřiště si golfové hráče získá svým prvotřídním zázemím, ve kterém se snoubí moderní prvky s okolní historií. Panuje zde příjemná, přátelská atmosféra, klub disponuje pestrou nabídkou a jak profesionálové, tak amatéři se mohou těšit na nezapomenutelný golfový zážitek. Jsou zde vítány i děti, proto je Golf Club Kynžvart mimořádnou volbou i pro golfově založené rodiny.

Toto devítijamkové golfové hřiště se nachází 13 kilometrů od Mariánských lázní v samém srdci přírodní rezervace Císařský les. Přímo hraničí se slavným klášterem, který mu přirozeně propůjčil své jméno. Máte-li chuť na trochu rychlejší partičku golfu, určitě neváhejte. Rozestupy mezi jamkami jsou malé a vodních překážek a pískových bankrů je tu pomálu, takže hra není tak náročná. Hra samotná se ale odehrává na hřišti s menšími greeny, hájky, křovinami a vysokou trávou. Golfové hřiště zahájilo provoz v roce 1996 a stalo se oblíbeným místem méně zkušených golfových hráčů. Kromě devíti jamek je zde plocha pro trénink puttování, odpaliště a šestijamkový okruh pro nácvik „pit & putt“. Místní malebná krajina zkrátka nabízí prostor pro odpočinkový den plný golfu, který stojí za to využít.

karlovyvary.cz

Toto osmnáctijamkové mistrovské hřiště vytvořil bývalý golfista Gary Player. Je vybudováno ve skotském stylu a okouzlí hráče moderním zázemím a malebným okolím. Slavnostní otevření proběhlo v roce 2001 a od té doby představuje velkou výzvu i pro zkušené golfisty díky přítomnosti řady vodních, ale i přírodních a umělých překážek. Časopis Golf Digest C&S toto hřiště v roce 2005 vyhlásil „Nejlepším golfovým hřištěm roku“. Konají se zde šampionáty a i běžné soutěže. Absolvovat 26 km cesty na toto golfové hřiště rozhodně stojí za to. Nebudete litovat. Nabízí:

 • skotský styl, golfové hřiště s 18 jamkami
 • devítijamková golfová škola (hřiště pro pitch & putt) s kvalifikovanými instruktory
 • green pro puttování a čipování
 • odpaliště s krytými týčky
 • klubovnu s restaurací
 • golfový obchod
 • pronájem e-vozíků a vybavení

Jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v České republice se nachází v Hazlově u Františkových Lázní přímo na německé hranici. Hřiště těží ze své polohy v samém srdci přírodní rezervace na řece Ohři. Osmnáctijamkové okruhy pěkně ladí s přírodním kopcovitým rázem okolní krajiny. Nerovné povrchy, stromy, přírodní habitaty a vodní překážky představují obrovskou technickou a taktickou výzvu, takže si zde na své přijdou i nároční golfisté. Kromě osmnáctijamkového hřiště zde najdete i odpaliště, puttovací a čipovací green, halu pro nosiče holí s boxy na golfové vybavení, pětijamkovou golfovou školu, profesionální golfový obchod, restauraci a vnitřní simulátor. Přijměte výzvu a zahrajte si na tomto náročném, mezinárodně uznávaném golfovém hřišti.

gr-fl.cz

Toto osmnáctijamkové golfové hřiště leží v rozsáhlé rekultivované bývalé těžební oblasti. Od Mariánských Lázní je vzdáleno 22 kilometrů, rozkládá se na ploše 100 hektarů a najdete zde vše, co byste od moderního golfového hřiště čekali. Každá jamka je vybavena čtyřmi týčky a okruhy se klikatí kopcovitou krajinou, takže se bez přesnosti ve své hře neobejdete. Charakteristické prvky krajiny, náročné hřiště, včetně širokých greenů, hlubokých pískových bankrů a širokých fervejí, a samozřejmě jedinečná atmosféra jsou příslibem skvělého golfového zážitku, na který jen tak nezapomenete. Golfové hřiště nabízí:

 • odpaliště (10 krytých odpalových týček)
 • puttovací green
 • pitchovací green
 • čipovací green
 • tréninkový pískový bankr
 • klubovnu s restaurací
 • vozík Birdie
 • profesionální obchod
 • pronájem elektrických vozíků a týček

golf-sokolov.cz

Par-TEE

Tradice, kvalita, výzvy a zasazení v přírodě – to jsou aspekty, které se golfovým hřištím v okolí Mariánských Lázní rozhodně nedají upřít. Krátká dojezdová vzdálenost mezi hřišti usnadňuje rozhodování, který klub si vybrat a mezi procedurami si užít trochu zábavy.

nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky