Máriin prírodný suchý plynový uhličitý kúpeľ

Balneoterapia, Karboxyterapia

Ide o špeciálnu procedúru kúpeľného strediska v Mariánskych Lázňach, kde sa plynný oxid uhličitý, ktorý prirodzene vyviera zo zeme – „Máriin plyn“ – používa na liečbu už 200 rokov. Tento plyn je sopečného pôvodu a obsahuje 99,7 % CO2. Počas procedúry pohodlne ležíte čiastočne oblečení na lôžku v súkromnej kabínke a okolo hrudníka máte veľký plastový vak. Do vaku sa napumpuje oxid uhličitý a vak sa pomaly nafúkne. Plyn sa dostáva cez oblečenie a pokožku do tela. Je potvrdené, že oxid uhličitý rozširuje krvné cievy, čím sa zlepšuje krvný obeh, čo zasa znižuje srdcovú frekvenciu a znižuje krvný tlak, má protizápalový účinok, urýchľuje hojenie rán a pozitívne ovplyvňuje činnosť obličiek. Je tiež známe, že CO2 stimuluje produkciu pohlavných hormónov, testosterónu a estradiolu, a preto sa odporúča na zlepšenie sexuálnych funkcií a zmiernenie symptómov menopauzy u žien. V neposlednom rade stimuluje metabolizmus tkanív, čím podporuje regeneráciu buniek a spomaľuje aj proces prirodzeného starnutia. Táto procedúra je k dispozícii aj deťom vo všetkých kúpeľných hoteloch v Mariánskych Lázňach, pričom sa používajú menšie plastové vaky. 

Lekársky predpis: nevyžaduje sa u dospelých, vyžaduje sa u detí

vhodné pre:

Ochorenia svalov a kostí, poúrazová a pooperačná rehabilitácia, stres, únava, ochorenia obličiek a močových ciest, metabolické poruchy (napr. cukrovka), ochorenia srdca a poruchy krvného obehu, inkontinencia spôsobená stresom, otvorené kožné rany (napr. vredy na nohách), neplodnosť a gynekologické problémy, niektoré neurologické ochorenia, niektoré onkologické ochorenia.

Nie je možné použiť v nasledujúcich prípadoch:

Infekčné choroby, horúčka, akýkoľvek akútny zápal, epilepsia, akútna trombóza, závažné srdcové zlyhanie, závažné dýchacie ťažkosti, inkontinencia, tehotenstvo, psychóza, užívanie alkoholu alebo drog, nevyliečiteľné malígne nádory.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials