Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Thermal Aqua

Hévíz vás priláka na množstvo pestrých podujatí

Vychutnajte si bohatú kultúrnu ponuku tohto maďarského kúpeľného a wellness mesta
 

V meste Hévíz sa všetko točí okolo liečivých termálnych vôd. Alebo nie tak celkom? Hévíz nie je len kúpeľné mesto s veľkým výberom kúpeľných hotelov. Je to tiež mesto kultúry a festivalov. Hévíz vás pozýva na zaujímavé umelecké a kultúrne podujatia po celý rok. Spojte svoj liečebný alebo rekreačný pobyt s návštevou festivalu alebo koncertu a užite si večery v Hévízi v dobrej nálade.

Akcie v Hévízi

Zostavili sme pre vás prehľad najdôležitejších udalostí:

Karnevalový ošiaľ

Každoročne prepukne v Hévízi dvojdňová karnevalová horúčka. Medzi hlavné podujatia patrí slávnostný karnevalový sprievod, súťaž o najlepšie šišky, ľadová diskotéka a typické ľudové zvyky, ako je pálenie „slamenej bábky“, aby vyhnala chladnú zimu.

Radostné pokojné časy v Hévízi

Festival pripomína zlaté roky mesta Hévíz. Počas cisársko-kráľovskej monarchie bol Hévíz jedným z najkrajších kúpeľných miest Rakúsko-Uhorska. Historické kostýmy, ktoré pripomínajú obdobie medzi rokmi 1860 a 1930, hudba a tanec, ale takisto historické bicykle vám privodia kráľovskú náladu. 

Veľkonočný festival

Na tomto festivale predstavia najvýznamnejší predstavitelia maďarského ľudového umenia miestne veľkonočné zvyky a tradície. Patria medzi ne veľtrh umenia a remesiel, tradičné veľkonočné jedlá a množstvo folklóru.

Flaviove dni

Nová vinárska štvrť v Egregy je v apríli venovaná rímskej minulosti mesta. Okrem pozostatkov rímskeho osídlenia, gladiátorských zápasov, sprievodov v tógach, rímskych účesov a starých stolových hier pripomínajú rímske obdobie aj pouliční umelci a blší trh. A samozrejme sa podávajú náležité jedlá a nápoje

Turíčny festival

Na Turíčnom festivale na vás čaká pestrý a veselý program. Každý rok sa tu tradične vyberá „turíčny kráľ a kráľovná“.

Týždeň anjelov a tulákov

Tento trojdňový festival koncom júna ponúka svojim návštevníkom pestrý hudobný a umelecký program v centre mesta Hévíz. Vypočujte si všetky druhy hudby: country, pop, dixieland, gitarové, akordeónové a dychové kapely, folk a jazz. Umelci, živé sochy, akrobati, chodci na chodúľoch, maliari, karikaturisti a pouliční umelci každého druhu vám ukážu, čo všetko dokážu. Vychutnajte si niekoľko fascinujúcich dní a večerov na rôznych miestach po celom meste počas týždňa anjelov a tulákov.

Chute, tance, dobrí susedia

Ústredným bodom tohto festivalu v júli je nekonečná pohostinnosť. Je to festival ľudových piesní a maďarskej kuchyne, ale aj kuchyne susedných krajín. To samozrejme zahŕňa aj veľtrh remesiel. 

Festival nostalgie

Počas víkendového festivalu nostalgie v auguste dotvorí atmosféru v centre mesta Hévíz hudba komorných hudobných súborov a klaviristov. Na terasách kaviarní a reštaurácií sa vďaka valčíkom a svetlu sviečok ponoríte do nostalgie.

Festival vína v Hévízi

Návštevníci každoročného vinárskeho festivalu v auguste môžu očakávať jedinečnú kultúrnu a kulinársku udalosť. Okrem miestnych vinárskych podnikov sa tu predstavia aj vinohradníci z popredných maďarských vinárskych regiónov na „vinárskej“ ulici na námestí Festetics. Milovníci vína si môžu vychutnať ušľachtilé vína pod starými platanmi vo veľmi príjemnej atmosfére. 

Vinársky festival v Egregy

Vinársky festival v septembri zachováva tradíciu zberu hrozna. Vychutnajte si pravý maďarský folklór, hudbu a maďarské víno. 

Festival sv. Martina

Deň sv. Martina v Hévízi ponúka skvelý program pre celú rodinu. Na účastníkov čakajú remeselné dielne, sprievod sv. Martina, varené víno a čaj a mnohé iné atrakcie.

Organové recitály, jazzový piatok a folklór

Veľké kostoly v Hévízi vás pozývajú na svoje organové recitály, slávnostná sála v radnici je v piatok vyhradená pre jazzovú hudbu a vo štvrtok sa oslavuje folklór na námestí Deák. Informujte sa o aktuálnom programe a vyberte si podľa svojho gusta.

Oslavy a nočný život na jazere Balaton

Dávate prednosť zábave až do skorých ranných hodín? Hévíz je vzdialený len šesť kilometrov od jazera Balaton a nočný život na jazere Balaton je naozaj výnimočný. V kluboch, na lodi a na podujatiach všetkého druhu to naozaj žije. Buďte tam!

Nenechajte si to ujsť

Kultúrny program a rôzne podujatia v Hévízi a okolí premenia váš kúpeľný alebo liečebný pobyt na nezabudnuteľný zážitok.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials