Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Thermal Aqua

Prírodné zdroje Hévízu

Účinná termálna voda a jedinečné bahno na liečbu ochorení pohybovej sústavy

Jazero Hévíz je geologickou raritou. Ide o najväčšie biologicky aktívne prírodné termálne jazero v Európe. Z pohľadu balneoterapeutického využitia má viac cenných vlastností než akákoľvek iná vodná plocha na svete.

Okrem toho je aj zdrojom vychýrených miestnych liečivých zdrojov – termálnej minerálnej vody a zaslúžene presláveného liečivého bahna.

Termálna minerálna voda

Teplota vody v jazere sa pohybuje od 32 do 34 °C, čo je ideálna teplota, ak chcete udržať svoje telo vo vnútornej rovnováhe. Vďaka zmesi rozpustených a plynných látok – predovšetkým vápnika, horčíka, síry, hydrogenuhličitanu a kyseliny uhličitej – je voda bohatá na zdraviu prospešné baktérie. Kvôli tejto zmesi látok je voda nezvyčajne ťažká, takže na končatiny pôsobí hydrostatický tlak, ktorý podporuje krvný a lymfatický obeh. Plyny sa vo vode nachádzajú v podobe bubliniek, ktoré sa vstrebávajú cez kožu a stimulujú nervovú sústavu. Okrem toho sa vyparujú aj do vzduchu, kde sa miešajú s kyslíkom a starajú sa tak o prírodnú inhalačnú kúru.

Liečivé bahno

Dno jazera Hévíz pokrýva rašelinové bahno, ktoré sa tu ukladalo po tisícročiach geologických a biologických procesov. Na niektorých miestach dosahuje hrúbku až 7 metrov. Toto mäkké tmavosivé bahno sa používa pri zábaloch, ktoré sa nanášajú na jednotlivé časti tela ako prostriedok lokálnej termoterapie. Zmierňuje sa tak svalové napätie a opuchy kĺbov, no zároveň je bahno aj zdrojom živín pre chrupky a spojivové tkanivá. Experimenty s miestnym bahnom potvrdzujú jeho omladzujúce účinky na pokožku – stimuluje bunkový metabolizmus a podporuje produkciu kolagénu, ktorý zjemňuje a osviežuje pleť.

Máte nejaké otázky?

Náš tím vám veľmi rád pomôže. Kedykoľvek sa na nás obráťte.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials