Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Thermal Margaret Island

Útulné, športové, lahodné

Kaviarne, kluby, možnosti exkurzií a športového vyžitia v Budapešti

Máte radi útulné kaviarničky? Nič sa podľa vás nevyrovná šálke kávy a kúsku koláča? Alebo ste skôr akčný typ, ktorý nechce vynechať športové aktivity ani počas liečebného alebo rekreačného pobytu? Nebola by zlá ani večerná zábava? Stačí si vybrať! Preskúmajte tradičné budapeštianske kaviarne, zatancujte si v kluboch, zapoťte sa pri športových aktivitách alebo objavujte pamiatky nezvyčajným spôsobom.

Buďte aktívni v Budapešti
Palatinus Strand

Prečo nestráviť deň v kúpeľoch? Nie v jedných z mnohých liečebných kúpeľov, ale v jednom z najkrajších plážových stredísk v Európe – Palatinus Strand na Margitinom ostrove. V areáli sa nachádza 11 bazénov, športové ihriská, detské ihrisko a tobogan, takže tu môžete stráviť nádherný letný deň s množstvom zábavy.

Golf

Ak sa vám počas kúpeľného pobytu nechce pustiť z ruky golfové palice, v okolí Budapešti existuje niekoľko golfových ihrísk, ktoré máte k dispozícii:

Tenis a squash

Ani milovníci tenisu a squashu sa na služby v Budapešti nebudú sťažovať. V celom meste nájdete množstvo tenisových kurtov, ako aj dobre vybavené squashové strediská.

Wakeboarding

Pri wakeboardingu na vás čaká mokrá a nespútaná zábava.

wakescout.com

Rekreačný beh na Margitinom ostrove

Ak uprednostňujete pevnú zem pod nohami, čo tak zabehať si okolo prekrásneho Margitinho ostrova? Je obklopený nádhernou parkovou zeleňou, takže je považovaná za najkrajšiu trasu na behanie v meste. Ak strávite pobyt v Budapešti v jednom z našich hotelov na ostrove, túto miestnu rekreačnú oblasť budete mať na dosah ruky – stačí vyjsť z hotela.

Prehliadka mesta inak

Máte radi prezeranie pamiatok, ale nechcete sa nachodiť?

Budapešť vám ponúka prvotriedne možnosti:

Prehliadka na motorovom člne

Spolu s turistickým sprievodcom prefrčíte po Dunaji na motorovom člne a prezriete si zároveň pamiatky v Budapešti.

Budapestboat.com

Prehliadka na Segway

Či už so sprievodcom alebo bez neho, bez námahy prekonáte akúkoľvek vzdialenosť.

budasegwaypest.com

Prehliadka helikoptérou

Pozrite sa na Budapešť z vtáčej perspektívy, aby ste získali skutočne autentický zážitok.

lovelybudapest.com

Obojživelný autobus

Najskôr vás autobus prevezie cez mesto a potom sa ponoríte do Dunaja, na čo budete ešte dlho spomínať.

Prehliadka na trabante

Jazda po Budapešti v Trabante 601 s dvojtaktovým motorom je výnimočná a zábavná.

rentatrabantbudapest.com

Prehliadka na bicykli

Dobyte mesto na dvoch kolesách. Prenajmite si štandardný alebo tandemový bicykel a pedálujte ostošesť. Môžete sa tiež zúčastniť prehliadky so sprievodcom, napríklad prehliadky týkajúcej sa Sisi, komunizmu alebo nočnej prehliadky.

budabike.com

Pre hýrivcov a vymetačov barov

Budapešti sa hovorí aj Paríž východu. Nočný život je minimálne taký pestrý ako vo francúzskom hlavnom meste. V kasínach, puboch, baroch a na diskotékach to žije od večera do skorých ranných hodín. Nočný pokoj v Budapešti neexistuje, takže vášniví hráči a vymetači barov môžu hrať a baviť sa do sýtosti.

Kasína

Ak radi hráte o peniaze, robte to štýlovo! Tradičné kasína s krupiermi a zvolaním „rien ne va plus“ nájdete v centre mesta. V meste sa tiež nachádza niekoľko pokerových klubov.

Párty na lodi

Čo by ste povedali na nočnú okružnú plavbu po Dunaji? A čo tak ešte aj párty? Párty loď na Dunaji dvíha kotvy o 22.30. Je čas zatancovať si, vypiť si a zabaviť sa.

boatpartybudapest

Kluby a diskotéky

Máte radi jazzovú atmosféru? Chcete si zatancovať? Navštívte niektorý z budapeštianskych klubov so živou hudbou. Pretancujte noc na jednej z moderných diskoték alebo strávte večer v niektorom neslávne známom nočnom klube. Budapeštianska nočná scéna je zárukou dobrodružstva.

morrisons2 fatmo ligetclub 

corvinclub romkert

Tzv. bary v ruinách a otvorené priestranstvá

Charakteristické pre Budapešť sú tzv. bary v ruinách. Neomietnuté steny, kreatívny nábytok, ale napriek tomu skvelá atmosféra. Príkladom je Szimpla Kert, kde ako stôl slúži starý Trabant.

Mesto sladkých pôžitkov

Ak ste na sladké, vynechať kaviarne v Budapešti by bol hriech. Dať si aspoň raz šomló halušky alebo dobošku je povinnosťou každého návštevníka mesta. Tradičné kaviarne sú obzvlášť pôsobivé vďaka špeciálnej atmosfére a obrovskému výberu koláčov a zákuskov, ktoré majú často v ponuke. Odporúčame nasledovné kaviarne v Budapešti:

Gerbeaud

Na námestí Vörösmarty nájdete najslávnejšiu budapeštiansku kaviareň, ktorá ponúka množstvo sladkých špecialít a slávny slivkový koláč.

Művész

V blízkosti opery ponúka Művész kávu, zákusky a teplé jedlá v historickom prostredí. Zvlášť pred a po operných vystúpeniach je Művész obľúbeným miestom pre miestnych aj hostí.

Ruszwurm Pâtisserie

Mnohí sú presvedčení, že Ruszwurm Pâtisserie v hradnej štvrti, ktorá existuje od roku 1827, je najlepšou cukrárňou v meste. Nájdite si čas na jej návštevu a vyskúšajte ponúkané maškrty na vlastnej koži.

Book Café

V tej istej budove sa nachádza aj kníhkupectvo, odtiaľ teda pochádza aj názov Book Café. Táto kaviareň s historickou halou a mnohými obrazmi má vlastné čaro. Klavirista a výber sladkých maškŕt premenia každú návštevu na pôsobivý zážitok. V lete je otvorená strešná terasa, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto.

New York

Zlato, mramor, štuka a veľkolepá nádhera – tak je možné opísať pitie kávy na prízemí hotela Boscolo. Na svoje si neprídu len oči, ale aj maškrtný jazýček. New York ponúka moderné, sladké výtvory v nádhernom prostredí. Samozrejme nechýba ani klavirista, ktorý sa postará o pôžitok pre sluch.

Budapešť má nezabudnuteľný šarm

Toto energické mesto vie, ako očariť návštevníkov. Mesto je svieže a dôstojné zároveň. Vhodné na skvelý wellness a dovolenkový pobyt. 

Vyskúšajte! Budete nadšení.

 

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials