Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväzný dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Thermal Margaret Island

Miesto svetového dedičstva a živé, moderné, kozmopolitné mesto

Budapešť ponúka z každého rožku trošku: históriu a kultúru, šport, zábavu aj spoločenský život

Čo by mohlo byť lepšie ako skombinovať wellness alebo kúpeľný pobyt s prehliadkou mesta? Je ideálne, ak sa kúpeľný hotel nachádza uprostred pulzujúceho mesta plného zaujímavých miest. Keď sú kultúrne, športové a zábavné podujatia také rozmanité, že je ťažké ich ignorovať. Budapešť je moderné mesto, ktoré stavia na tradícii. Zároveň je to jedno z najkrajších veľkomiest na svete. Európske hlavné mesto, v ktorom sa určite nebudete nudiť.

Búrlivé dejiny

Už v čase doby kamennej bola oblasť dnešnej Budapešti osídlená. Rimania neskôr zvolili mesto zvané Aquincum za hlavné mesto provincie Panónia. V piatom storočí tu založil svoje kráľovstvo Attila Hun. V priebehu nasledujúcich storočí sa vládcovia tejto oblasti niekoľkokrát zmenili: Avari, staromaďarské kmene a potom Turci. V roku 1686 Karol Alexander Lotrinský nakoniec opäť získal územia Óbuda, Buda a Pešť od Turkov pre habsburskú monarchiu. Počas rakúsko-uhorskej monarchie sa mesto rýchlo rozrástlo a stalo sa jedným z najvýznamnejších veľkomiest na kontinente.

V roku 1896 bolo v Budapešti spustené prvé metro v Európe. Po druhej svetovej vojne Budapešť zmizla za železnou oponou, kým sa Maďarsko opäť neotvorilo západu v roku 1989. Dnes má Budapešť dva milióny obyvateľov a je jednou z najpokrokovejších destinácií v Európe. Je to celkom pochopiteľné: Budapešť ponúka veľké množstvo zaujímavých pamiatok, je to tradičné mesto, ktoré je bohaté na kultúru, ale nezaostáva ani v športe a zábave. A samozrejme, Budapešť s množstvom termálnych prameňov je mestom kúpeľov!

Pamiatky v Budapešti


Budapešť stojí za to vidieť. Tu je niekoľko tipov a odporúčaní na tie najzaujímavejšie miesta:

Objavte Budapešť

Využite svoj pobyt v Budapešti a navštívte niektoré zaujímavé miesta v tomto nádhernom meste.

Máte nejaké otázky? Náš hotelový personál vám na ne ochotne odpovie a poskytne vám aj niekoľko zasvätených tipov a rád.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials