Reflexná masáž chodidiel

Zdravotné masáže

Hlavný princíp reflexológie je založený na skutočnosti, že v ľudskom tele je viac ako 70 000 nervových zakončení. Mnohé z nich sú umiestnené v chodidlách. Tieto nervové zakončenia sú prepojené s vnútornými a vonkajšími orgánmi v tele prostredníctvom energetických kanálov. Táto masáž sa zameriava na chodidlá, stimuluje nervové zakončenia a má všeobecný liečebný účinok. Má zvlášť pozitívny reflexný účinok na krvný obeh, lymfatický systém a imunitný systém a reguluje funkciu endokrinných žliaz. Masáž má okrem toho relaxačný účinok a uľavuje od bolesti, najmä bolesti chodidiel a hlavy. Môže tiež pomôcť v prípade úzkosti, nespavosti a stresu.

vhodné pre:

Ochorenia svalov a kostí, ortopedická a poúrazová rehabilitácia, stres, únava, niektoré neurologické ochorenia, predmenštruačný syndróm, dysmenorea (bolestivá menštruácia)

Nie je možné použiť v nasledujúcich prípadoch:

Čerstvá alebo nedávna zlomenina chodidla/nohy, akákoľvek transplantácia orgánu, srdcový kardiostimulátor, aneuryzma kdekoľvek, pacienti na/po chemoterapii, rádioterapii alebo imunoterapii, kožné infekcie alebo infekcie iných orgánov, horúčka, akýkoľvek akútny zápal, epilepsia, akútna trombóza, vredy na nohách a iné kožné problémy, psychóza, užívanie alkoholu alebo drog

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials