Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväznú dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Thermia Palace

Koncerty, výstavy, šport a mnoho ďalších podujatí

V Piešťanoch sa to kultúrnymi udalosťami hemží jedna radosť

Piešťany sú známe aj za hranicami Slovenska svojimi termálnymi kúpeľmi na Kúpeľnom ostrove s krásnymi kúpeľnými hotelmi. Okrem kúpeľných procedúr a možnosti rekreačnej alebo aktívnej športovej dovolenky mesto svojim návštevníkom ponúka aj širokú škálu podujatí. V priebehu roka fascinujú verejnosť festivaly, športové súťaže, výstavy v umeleckých kaviarňach a tematické podujatia. Informujte sa o aktuálnom programe v Piešťanoch – vždy sa tu niečo deje. 

Kultúrne podujatia počas týždňa

Podujatia v Piešťanoch

Zostavili sme pre vás prehľad najdôležitejších udalostí: 

Cinematik
14.-19.9.2021 Dom umenia

Medzinárodný filmový festival, ktorý bol založený v roku 2006, je jedným z najväčších na Slovensku s viac ako 70 premietanými filmami ročne. Premietajú sa najlepšie európske filmy roka, ale aj dokumentárne filmy slovenských filmárov. Festival sprevádzajú koncerty, umelecké výstavy, diskusie a semináre.

Olomouc z po(d)hledu
17.9.2021 Thermia Palace

Keď nemôžu ľudia do Olomouca, príde Olomouc za nimi! Prijmite pozvanie na besedu s fotografom Tomášom Helískom spojenou s premietaním fotografií a prehliadkou výstavy. Snímky ukazujú rozmanitosť, bohatú históriu, cennú architektúru Olomouca, jeho uličky s jedinečnou atmosférou, upravené parky, ale aj súčasnosť – moderné výtvarné diela či veľkoplošné graffiti.

Začiatok: o 17:00 h.

Festival Paráda 2021
18.9.2021 HS Centrum

V sobotu 18. septembra sa v priestoroch HS Centra v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda, kde sa stretnú návštevníci festivalu so športovcami, ktorí sa vrátili z Paralympijských hier z Tokia. V programe vystúpia Peter Cmorík, Dominika Mirgová aj Fíha tralala. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne a aktivity. Zároveň si ktokoľvek môže vyskúšať rôzne parašporty. Paráda je tiež výborným miestom, kde sa návštevníci môžu s úspešnými reprezentantmi Slovenska porozprávať či získať od nich autogram a spoločnú fotografiu.

Čas: 10:00 - 19:00 h.

Vstup: zdarma.

Art Nouveau Festival – Zlatý vek Piešťan
20.9.2021 – 26.9.2021 Piešťany

Obdivujete Génius loci Piešťan? Veríte, že aby sa vyliečilo telo, je potrebné liečiť aj dušu? Potešte svojho ducha umením a obklopte sa krásou. Spoznajte tajomstvo piešťanských výnimočných stavieb - perlu secesie hotel Thermia Palace. Preskúmajte spolu s nami detaily secesného dizajnu a dekoru priamo v budovách, kde sa písala svetová história. Inšpirujte sa filozofiou renesančnej osobnosti Ľudovíta Wintera a váš život bude bohatši.

Victoria Regia 2021
22.-26.9.2021 Kolonádový most, Piešťany

28. ročník obľúbenej prehliadky kvetov, ktorá každoročne uzatvára hlavnú letnú turistickú sezónu. Tento rok sa uskutoční v termíne od 22. do 26. septembra, pričom návštevníci neuvidia tradičné kvetinové alegorické vozy - nahradia ich vyzdobené bicykle z Piešťanského užitočného kolesa, ktoré sa predvedú na spanilej jazde mestom.Počas tohtoročnej prehliadky sa na Slovensku po prvýkrát uskutoční medzinárodná floristická súťaž Visegrad Oasis Cup 2021.

Čas: 10:00-18:00 h.

Vstup voľný.

Lúčnica: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa - zájazdový program
30.9.2021 Dom umenia

Mimoriadne a jediné uvedenie špeciálneho programu Umeleckého súboru Lúčnica na Slovensku. V programe, vybranom z vrcholnej tvorby dlhoročného umeleckého vedúceho, choreografa a pedagóga prof. Štefana Nosáľa, ako aj významných hudobných skladateľov, sa predstavia okrem tanečného súboru a jeho sólistov aj vynikajúci hudobníci a spevácka skupina Lúčnice. Prezentácia v rámci programu, ktorý predstavuje najvýznamnejšie kultúrne regióny Slovenska, bude patriť aj tradičným slovenským hudobným nástrojom, zapísaným v kultúrnom dedičstve UNESCO – fujare a cimbalu.

Čas: 19:00 - 21:00 h.

Vstup: 17 € / osoba.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials