Best Rate Guarantee i
Vyberte si svoj hotel a pošlite nezáväznú dopyt alebo zarezervujte priamo online.
Vila Trajan

Filmové a hudobné festivaly, preteky dračích lodí a ďalšie

V Piešťanoch sa to kultúrnymi udalosťami hemží jedna radosť

Piešťany sú známe aj za hranicami Slovenska svojimi termálnymi kúpeľmi na Kúpeľnom ostrove s krásnymi kúpeľnými hotelmi. Okrem kúpeľných procedúr a možnosti rekreačnej alebo aktívnej športovej dovolenky mesto svojim návštevníkom ponúka aj širokú škálu podujatí. V priebehu roka fascinujú verejnosť festivaly, športové súťaže, výstavy v umeleckých kaviarňach a tematické podujatia. Informujte sa o aktuálnom programe v Piešťanoch – vždy sa tu niečo deje. 

Podujatia v Piešťanoch

Zostavili sme pre vás prehľad najdôležitejších udalostí: 

Astrofilm

Tento medzinárodný filmový festival sa koná v októbri a venuje sa astronómii a vesmírnemu cestovaniu. Uvidíte na ňom filmy, ktoré nenájdete v televízii ani v kine. Filmový program dopĺňajú výstavy, semináre, podujatia pre deti a diskusie za okrúhlym stolom.

Bažant Kinematograf

Toto letné kino organizuje počas letných mesiacov turné po Slovensku od roku 2003. Zastaví sa na viac ako 30 miestach, pričom Piešťany sú jedným z nich. Premietajú sa rôzne celovečerné filmy. Z retro autobusov, ako napríklad Škoda RTO, sú filmy premietané na veľkú obrazovku. Kinematograf je letné kino s mimoriadnou atmosférou – presvedčte sa o tom sami.

Carat Tuning Party

Výkonné motory, štýlové pretekárske autá, krásne ženy, dobrá hudba – tak možno opísať najväčšiu slovenskú motošportovú udalosť. V júni v Piešťanoch zavrčia motory a dievčatá sa predvedú na súťaži krásy Miss Carat Tuning.

Cinematik

Medzinárodný filmový festival, ktorý bol založený v roku 2006, je jedným z najväčších na Slovensku s viac ako 70 premietanými filmami ročne. Premietajú sa najlepšie európske filmy roka, ale aj dokumentárne filmy slovenských filmárov. Festival sprevádzajú koncerty, umelecké výstavy, diskusie a semináre.

Lodenica

Hudobný festival Lodenica sa koná koncom augusta a je zameraný na country a folkovú hudbu. Ponúka pestrý program národných a medzinárodných spevákov/skladateľov, kapiel a hudobných skupín.

Preteky dračích lodí na Váhu

Určite si nenechajte ujsť tento pestrý športový festival. Prvé preteky dračích lodí sa uskutočnili v Hong Kongu v roku 1976. Odvtedy šport získava stále viac fanúšikov po celom svete. Je to tak aj v Piešťanoch, kde každý rok v júni súťažia proti sebe rôzne tímy. Dračie lode majú tvar otvoreného kanoe, ale vpredu sa nachádza dračia hlava a vzadu dračí chvost. 15 až 20 vodákov na lodi odštartuje bubeník, ktorý určí rytmus.

Eurotour International

Rôzne podujatia od mája až do júna predstavujú Slovensko, tamojších obyvateľov, hudbu a umenie. Dokumenty a celovečerné filmy, keramika a remeslá sa v Piešťanoch predstavujú na rôznych miestach, konajú sa výstavy a v ponuke sú aj tanečné a hudobné predstavenia.

Festival Grape

Od roku 2010 sa tento dvojdňový hudobný festival pod holým nebom koná v auguste. Medzinárodné a slovenské kapely všetkých hudobných žánrov vystupujú na viacerých pódiách a zatiaľ čo vzduch vibruje hudbou, fanúšikovia tancujú, spievajú a zabávajú sa.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

Letná kúpeľná sezóna sa tradične začína festivalom v Piešťanoch. Jeho súčasťou je sprievod, hudobné a divadelné predstavenia, ukážky umenia a remesiel a pestrý zábavný program.

Park Foto

Táto outdoorová výstava, každoročne organizovaná Piešťanským fotoklubom, vzdáva poctu kreatívnej fotografii. Obdivujte nezvyčajné fotografie – krajinky, portréty a každodenné situácie zachytené na filme.

Piešťanské Rendezvous

Tento festival českého a slovenského umenia, ktorý sa každoročne koná v októbri a novembri, zahŕňa divadelné predstavenia, koncerty, výstavy a program pre deti.

Piešťanské Zlaté Stuhy – Concours d'Elegance

Staré autá všade, kam sa len pozriete! Vráťte sa v čase do 30. rokov 20. storočia na Kúpeľnom ostrove. Odfoťte si zopár záberov elegantných historických karosérií a zúčastnite sa na aukcii.

Victoria Regia

Na Majstrovstvách Slovenska vo floristike v septembri uvidíte profesionálov, ako viažu a aranžujú kvety. Udelí sa cena za kyticu roka a prehliadka farebne vyzdobených vozíkov s kvetmi zmení centrum mesta na pestré kvetinové more.

Young Art Show

Young Art Show (YAS) je výstava moderného umenia, ktorá poskytuje študentom a absolventom miestnych a zahraničných umeleckých škôl priestor na prezentáciu svojich umeleckých diel. Umelci a verejnosť sa stretnú, aby si vymieňali nápady.

Rozhlasový festival – Rozhlasové hry

Každé dva roky sa Piešťany zmenia na stredisko rozhlasových hier. Ocenené sú najlepšie rozhlasové hry, pričom program zavŕšia koncerty a semináre.

Vianočné trhy v Piešťanoch

Na vianočných trhoch v Piešťanoch vás očakávajú tradičné vianočné ozdoby, ručné výrobky a bohatá kulinárska ponuka. Betlehem a vystúpenia folklórnych skupín vám privodia vianočnú náladu.

Oslava Nového roka

Začiatok nového roka sa najlepšie oslávi veľkolepým zábavným programom a vynikajúcimi jedlami v našich hoteloch na Kúpeľnom ostrove. Na námestí slobody v Piešťanoch sa tiež koná oslava s hudbou, tancom a energickou atmosférou.

Takže, čo na vás čaká v Piešťanoch?

Takže, čo na vás čaká v Piešťanoch? Zaslúžený oddych, liečebné procedúry najvyššej kvality, veľa športových zariadení, osviežujúca pohostinnosť a pestrý kultúrny program.

naposledy zobrazené
Hotels
Packages & Specials