Minerální koupele s přírodním obsahem oxidu uhličitého v Mariánských Lázních

Balneoterapie, Termální a minerální koupele

Co jsou to minerální koupele s přírodním obsahem oxidu uhličitého?
Jedná se o typickou proceduru, jež se provádí výhradně v lázeňském rezortu Mariánských Lázní za pomoci minerálních vod s přírodním obsahem oxidu uhličitého vyvěrajících ze zdejší půdy. Minerální voda s rozpuštěným plynným CO2 se ohřeje na teplotu v rozmezí 32–34 °C, aby se zachovalo co nejvíc CO2 a zajistila se přijatelná teplota koupele. Ohřátá minerální voda se pak napouští do jednotlivých van. Oxid uhličitý šumí na kůži a navozuje uvolňující, šimravý pocit a zčervenání ponořené pokožky. Po koupeli následuje relaxační suchý zábal, který má za úkol maximalizovat přínosy této procedury.

Jak minerální koupel s přírodním obsahem oxidu uhličitého pomáhá?
Plyn se absorbuje kůží do těla, kde rozšiřuje cévy. Tím snižuje krevní tlak a zlepšuje funkci pumpování srdce. Navíc tlumí pocit bolesti a chladu, takže po chvíli budete v koupeli cítit teplo i navzdory počátečnímu relativnímu zdání chladu. Už po několika procedurách se zvýší účinnost krevního oběhu v celém těle, zlepší se fungování všech vnitřních orgánů (včetně srdce, ledvin a reprodukčních orgánů) a také se sníží ztuhlost a bolest svalů a kloubů. Koupel s obsahem oxidu uhličitého navíc ulevuje od stresu a úzkosti. 
 

Minerální koupele s přísadami

Při této proceduře se do vody přidávají bylinné výtažky či aromatické oleje. Bylinné výtažky mohou obsahovat kopřivy, které zjemňují kůži a mohou napomáhat hojení ekzémů; heřmánek, který má protizánětlivé účinky a urychluje hojení ran; přesličku, jež pomáhá při bolestech zad a kloubů; dubovou kůru ke zmírnění podráždění kůže. Máte na výběr z aromatických olejů, jako jsou levandule, máta, luční kvítí, citrón, pomeranč. 

Další oblíbenou přísadou je výtažek z rašeliny – ten pomáhá ulevovat přetíženým svalům, potlačovat degenerativní procesy muskuloskeletální soustavy (zejména artrózu a revmatická onemocnění) a účinně působí proti bolesti kloubů, páteře a svalů. Díky bohatému obsahu aktivních organických látek navíc léčí ekzémy, akné a další zánětlivá kožní onemocnění. Výtažek z rašeliny nesmíte používat, pokud trpíte následujícími onemocněními: zhoubné nádory a krevní poruchy (nedávno či v minulosti), vyšetření děložního hrdla s podezřením na patologický nález (stěr z děložního čípku).

Tato koupel je po konzultaci s lázeňským lékařem k dispozici i pro děti.

 

nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky