Minerální pitná kúra

Pitná kúra

Co je minerální pitná kúra?
Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. V některých případech pití minerální vody během jídla nebo po jídle zvyšuje vstřebávání potřebných minerálů do těla. Obecně můžete očekávat kúru mezi 20 – 30 ml minerální vody na kilogram váhy denně.

Jak minerální pitná kúra pomáhá?
Rozličné přírodní minerální vody citlivě regulují funkci vašich vnitřních orgánů, zejména trávicího a močového ústrojí. Každá fontána v našich lázeňských střediscích v Maďarsku, České republice a na Slovensku má své vlastní jedinečné léčebné účinky a přínos. Pokyny k tomu, jak plně využít výhod těchto přírodních zdrojů, naleznete v jednotlivých lázeňských zařízeních.
 

Přístup k fontánám s minerální vodou je většinou bezplatný. Venkovní studené prameny jsou na zimu uzavírány, zatímco vnitřní fontány zůstávají přístupné po celý rok. Procházka k venkovnímu pitnému pavilonu dvakrát či třikrát denně je výborná, příjemná a snadná forma cvičení, které je doplňkem vašich lázeňských procedur. Náš Health Spa Resort v Mariánských Lázních byl vybudován počátkem 19. století v lokalitě oplývající různorodými minerálními prameny, které byly ve světě známé svými léčivými účinky při nemocech močového ústrojí (jmenovitě močové a ledvinové kameny) a metabolických poruchách (zvláště zažívacích poruchách). I v 21. století může být dle vašeho zdravotního stavu pití minerální vody důležitou součástí vašeho lázeňského pobytu. Nesprávná nebo nadměrná konzumace některých léčivých minerálních vod však může mít nežádoucí účinky, jako je průjem, říhání, nadýmání, otékání nohou či očních víček a zvýšený krevní tlak. Z těchto důvodů a také proto, abyste zahájili pitnou kúru ve správném režimu, vám bude k dispozici váš lázeňský lékař, který vám poradí, jaký pramen přinese nejvíce užitku právě při vašich zdravotních potížích.

Vhodné pro:

Chronické zažívací potíže způsobené dysfunkcí žaludku, jater, žlučníku, pankreatu nebo střev; chronické poruchy ledvin a močových cest (záněty a kameny), metabolická onemocnění (zejména diabetes mellitus a dna)

Nelze použít v následujících případech:

Průjem, biliární nebo renální kolika, těžké selhání ledvin, intolerance sířené vody, těžké srdeční selhání, těžká inkontinence

treatment.indications.note
nedávno shlédnuto
hotely
Balíčky a speciální nabídky